KONST / Litografier / Färglitografi 15228137
nr 1522 8137
Karl Höglund
(f. 1940), Sverige
Vid pianot. Signerad, numrerad 179/290, oramat löst blad. Färglitografi. Bladets mått: 42x50 cm
Karl Höglund, född 1940 i Stockholm, svensk målare, grafiker och skulptör.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 20 februari 2023
kl 20:24:44
20/2 13:44:16
100 kr
20/2 20:12:55
Karl Höglund
Läs mer om Karl Höglund